Gözlük Dergisi / Sayı 13-14 / Temmuz – Ağustos

dağ arabası

Ön Söz ( 1 Yaş)

Bileğin çelikten üstün olduğu günde (15 Temmuz’da) yayın hayatına başlayan dergimiz bugün bu sayısı ile bir yaşını doldurmaktadır. Bizim de söyleyecek bir sözümüz var diyerek edebiyat dünyasında kendine yer bulmaya çalışan dergimiz, iki ayda bir birleştirilmiş sayılarla yayın hayatına başlamıştı. Bugün geldiğimiz bu noktada 13-14 / temmuz – ağustos sayısı ile ücretsiz bir şekilde sunduğumuz bir arşivimiz dahi oluşmuştur.

“Türkiye’nin en dijital dergisi” vurucu sözü ile diğer Genel Ağ ortamında yayın yapan dergilerden ayrışmaya ve yeni teknolojiler kullanarak okuyucularımıza farklı bir dergi deneyimi sunmaya gayret gösterdik. Yaptığımız çalışmalar ve kullandığımız alt yapı ile okuyucularımız, dergimiz üzerinden metinleri okuyabilir, dinleyebilir ve içeriklerle ilgili videoları izleyebilmektedir. Gözlük dergisi bu yönü ile “Türkiye’nin en dijital dergisi” unvanını hak eden tek dergi konumundadır.

Dergimiz edebiyat camiasının tanınmış simalarına bünye-sinde yer verirken; yazmaya, düşünmeye ve hayal etmeye gönüllü genç yazar ve şairlere de sıklıkla yer vermeye çalışmıştır. Bu yönü ile kendi nispetince yeni yazarların ve ediplerin yetişmesinde bir kapı olma görevi üstlenmiştir. Yine aynı şekilde İstiklal Marşı yılı münasebeti kapsamında Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Özel Sayısı ile kültür dünyamıza faydalı olmasını umut ettiğimiz bir kaynak eser de bırakmış bulunmaktayız.

Daha nice sayılara diyerek dergimize teveccüh gösteren kıymetli yazarlarımıza ve değerli okuyucularımıza teşekkür ediyoruz. Gözlük “görmek isteyene” her daim bir kapı olmaya devam edecektir.

Dergimizi tam ekran dijital deneyimlemek için TIKLAYINIZ

Dergimizi indirip okumak için TIKLAYINIZ

Dergimizde yayınlanan tüm metinleri dinlemek için TIKLAYINIZ

Kapak fotoğrafını indirmek için TIKLAYINIZ

Mobil uygulamamızı indirmek için TIKLAYINIZ

Gözlük Dergisi / Sayı 13–14 / Temmuz – Ağustos – Yunus

Dergimizin diğer sayılarına ulaşmak için  TIKLAYINIZ

Yorumlarınız bizim için çok kıymetli, yorumlarınızı bize ulaştırmak için iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz. İLETİŞİM

Yeni sayılarımızda sizler de yazar olmak istiyorsanız yazılarınızı bize gönderebilirsiniz. Gönderilen tüm yazılar değerlendirildikten sonra dönüş yapılmaktadır. YAZI GÖNDER