Gözlük Dergisi / Sayı 25-26 / Temmuz-Ağustos

dağ arabası

ÖN SÖZ (2 YAŞ)

Bu sayımız ile Gözlük dergisi iki yaşını doldurmuş oluyor. Bunun sevincini içimizde taşırken yapmak isteyip de yapamadıklarımızın burukluğunu aynı anda hissetmekteyiz. Yine de 2020 yılının Temmuz ayında başladığımız yayın hayatımıza iki ayda bir yeni yayın çıkararak 25-26. sayıya kadar ulaştık.

Dergicilik emek ve özveri isteyen bir mecra. Heveskâr değil talepkâr olmak gerektiğini aksi halde bir kıvılcım misali bir anda parlayıp sönüvereceğinizi bilmeniz gerek. Bu yolda destekleri ile dergiyi ayakta tutan ekibimize, özellikle imtiyaz sahibimiz Muhammed Sami Ünal’a ve editörümüz (yayımcımız) Muhittin Kanbur’a teşekkürlerimi iletiyorum.

Türkiye’nin en dijital dergisi mottosu ile çıktığımız bu yolda yeni sayılarımızda dergi sayfalarımızda yer alan çevrimiçi formlar ile okuyucularımız yazarlarımıza okudukları metinler hakkında yorumlarını iletebilecekler. Yakın bir tarihte ise ülkemizin ün büyük dijital dergi kütüphanelerinde Gözlük dergisi yerini alacak. Bu adımlarla her sene dijital dergiciliği bir adım daha ileri götürdüğümüzü ve Türkiye’nin en dijital dergisi olma unvanımızı koruduğumuzu belirtmek isterim. Görmek isteyene “Gözlük” vurucu sözü ile yeni sayılarda buluşmak dileğiyle… İyi okumalar.

TAZİYE: 2020 yılında söyleşi yaptığımız Türlük biliminin ulu çınarı Prof. Dr. Tuncer Gülensoy vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Hocamızın aziz hatırasını yaşatmak adına 2020 yılında yaptığımız söyleşiyi sizler için tekraren yayınlıyoruz.

Dergimizi tam ekran dijital deneyimlemek için TIKLAYINIZ

Dergimizi klasik dergi formatında deneyimlemek için TIKLAYINIZ

Dergimizi indirip okumak için TIKLAYINIZ

Dergimizde yayınlanan tüm metinleri dinlemek için TIKLAYINIZ

Kapak fotoğrafını indirmek için TIKLAYINIZ

Mobil uygulamamızı indirmek için TIKLAYINIZ

Gözlük Dergisi / Sayı 25-26 / Temmuz – Ağustos – Yunus

Dergimizin diğer sayılarına ulaşmak için  TIKLAYINIZ

Yorumlarınız bizim için çok kıymetli, yorumlarınızı bize ulaştırmak için iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz. İLETİŞİM

Yeni sayılarımızda sizler de yazar olmak istiyorsanız yazılarınızı bize gönderebilirsiniz. Gönderilen tüm yazılar değerlendirildikten sonra dönüş yapılmaktadır. YAZI GÖNDER